İMKON İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU    Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya / Ankara      0 312 285 88 67 - 0 312 285 53 29      im-kon@hotmail.com       
İMKON İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU

Alternate Text

İMKON Heyeti'nin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet YILMAZ'ı ziyareti

İMKON Yönetimi, Ekonomiden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek, kendisiyle Türkiye ekonomisini, inşaat sektör sorunlarını ve artan demir fiyatlarına yönelik alınabilecek tedbirleri görüştü.

Alternate Text
İMKON Heyeti'nin Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ'yi ziyareti

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Heyeti, Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekci’yi makamında ziyaret ederek, kendisine yurtiçi ve yurtdışındaki inşaat müteahhitlik sektörünün sorunlarını içeren dosyayı sundu.

Alternate Text
İMKON Heyeti'nin Ak Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem KARAASLAN'ı ziyareti

İMKON Heyeti, Ak Parti Çevre, Şehir Ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn. Çiğdem Karaaslan’ı makamında ziyaret ederek, kendisiyle “Kentsel Dönüşümü, İnşaat Sektörünü ve Sorunlarını” görüştü.

Alternate Text
İMKON Heyeti'nin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın TOPÇU’yu ziyareti

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn. Yalçın TOPÇU’yu makamında ziyaret eden İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu, inşaat sektöründeki gelişmeler ile sektör sorunlarına yönelik istişarelerde bulundu.

Alternate Text
İMKON Yönetimi'nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU’yu ziyareti

İMKON Yönetim Kurulu, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret ederek, inşaat sektörü üzerindeki SSK Primlerinin yüksekliği ve sektörün diğer sorunlarını anlattı.

Alternate Text
İMKON Yönetimi'nin Bilim Sanayi Bakanı Faruk ÖZLÜ'yü ziyareti

İMKON Heyeti, Bilim Sanayi Bakanı Sn.Faruk Özlü’yü makamında ziyaret ederek, kendisine ülkemizdeki inşaat sektör sorunlarını anlatarak, çözümleri için destek talep etti.

Alternate Text
İMKON Heyeti'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu Başkanı Mehmet ÖZKAN ziyareti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu Başkanlığı’na Atanan Sn. Mehmet Özkan’a hayırlı olsun ziyaretinde, meslektaşlarımızın yaşadığı sorunların çözümüne yönelik talepte de bulunuldu.

Alternate Text
İMKON Heyeti'nin ATO Başkanı Gürsel BARAN'ı ziyareti

İMKON Yönetim Kurulu, ara dönemde seçilen Ankara Ticaret Odası Başkanı Sn. Gürsel Baran’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, Ankara’daki müteahhitlik sektör sorunlarına ATO’nun da duyarlı olması talep etti.

Alternate Text
İMKON Divanının AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol KAYA’yı ziyareti

İMKON Divanı, AK Parti (Yerel Yönetimlerden Sorumlu) Genel Başkan Yardımcısı Sn. Erol Kaya’yı Genel Merkez’de ziyaret ederek, meslektaşların yerel yönetimlerle yaşanan problemleri anlatan bir dosya sunarak, Belediyelerden bazılarının keyfi uygulamalara son verilmesini talep etti. 

Alternate Text
İMKON Yönetim Kurulu'nun AK Parti Genel Sekreteri Fatih ŞAHİN'i ziyareti

İMKON Yönetim Kurulu, AK Parti Genel Sekreteri Sn. Fatih Şahin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, ülkemizin lokomotifi olan inşaat sektörünü ve son aylarda aşırı artan demir fiyatlarına yönelik alınabilecek tedbirleri iletti.

Alternate Text
İMKON Heyeti'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet KARABAY ziyareti

Aile Ve Sosyal Politakalar Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Karabay'a hayırlı olsun ziyaretimizde, sokaktaki kimsesiz çocuklar ile ilgili endişelerimizi paylaşarak; bu çocukların sokaklardan toplanma konusundaki gayret ve samimi çalışmalarına destek olabileceğimizi de ifade ettik.

Alternate Text
İMKON Heyeti'nin Ankara Valisi Ercan TOPACA ziyareti

İMKON Genel Başkanımız Sn. Tahir Tellioğlu, Ankara Valisi Sn. Ercan Topaca’yı makamında ziyaret ederek, Ankara’daki meslektaşların sorunlarını aktararak, önemli bir sivil toplum örgütü olarak da her zaman devletin ve Ankara Valiliği’nin yanında olduklarını ifade etti.

Alternate Text
İMKON Heyeti'nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan YEĞİN'i ziyareti

İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Sn. Orhan Yeğin’in makamında ziyaret ederek, sektörle ilgili hususlarda istişarelerde bulundu.

Alternate Text
İMKON Heyeti'nin Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan AKSU’yu ziyareti

İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sn. Sinan Aksu’yu, makamında ziyaret ederek, ülkemizdeki güvenli öğrenci yurt ihtiyacını konuştu.

Alternate Text
İMKON Başkanı TELLİOĞLU'nun MYK Başkanlığı Kurumu’na Atanan Adem CEYLAN'ı ziyareti

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanlığı Kurumu’na Atanan Sn. Adem Ceylan’ı makamında ziyaret ederek, bir sektör paydaşı olarak, alanımızla ilgili çalışmalarımız hakkında da kendisiyle istişare yaptık. 

Alternate Text
İMKON Başkanı TELLİOĞLU'nun, Çevre Bakanlığı Ankara İl Müdürü CEBECİOĞLU'nu ziyareti

İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü’ne atanan Sn. İsmail Tuna Cebecioğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde, inşaat sektörünün sorunlarını görüştü.

Alternate Text
İMKON Başkanı TELLİOĞLU'nun, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet MUŞ’u ziyareti

İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Sn. Mehmet MUŞ’u makamında ziyaret etti.

Alternate Text
İMKON Heyetinin, İran Ankara Büyükelçisi Ebrahim TAHERİAN’ı ziyareti

İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu ve Heyeti, İran Ankara Büyükelçisi Ebrahim Taherian’ı ziyaretinde, İran’daki inşaat sektörü yatırımlarını ve ülke ekonomisi işbirliğini görüştü.

Alternate Text
İMKON Heyetinin, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz ÜSTÜN'ü ziyareti

İMKON Heyeti, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Feramuz Üstün’ü ziyaretinde, inşaat sektörünün sorunlarına yönelik istişarelerde bulundu.

Alternate Text
İMKON Başkanı TELLİOĞLU'nun, ASKİ Genel Müdürlüğü Necmettin TAHİROĞLU’nu ziyareti

Genel Başkanımız Sn. Tahir Tellioğlu, Ankara Belediyesi Aski Genel Müdürlüğü’ne atanan Sn. Necmettin Tahiroğlu’na yaptığı nezaket ziyaretinde müteahhitlerin genel sorunları üzerinde durdu.

Alternate Text
İMKON Başkanı TELLİOĞLU'nun Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Genti GAZHELİ’yi ziyareti

Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Sn. Genti Gazheli’yi iade-i ziyaretimizde, İMKON üyelerini kendi ülkelerine yatırıma davet etti.

Alternate Text
İMKON Başkanı TELLİOĞLU'nu, Kamu İhale Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan YILDIZ'ı ziyareti
İMKON Başkanı TELLİOĞLU'nu, Kamu İhale Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan YILDIZ'ı ziyareti
Alternate Text
İMKON Heyeti'nin KKTC Meclisi ve Bakanlarını Ziyareti

İMKON Heyeti, KKTC Meclisi ve Bakanlarını makamında ziyaret ederek, kendileriyle inşaat sektörünü ve KKTC’ye yönelik yatırım iş birliğini görüştü.

Alternate Text
İMKON Başkanı TELLİOĞLU'nun Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı ÇİFTÇİ'yi ziyareti

İMKON Genel Başkanımız Sn. Tahir Tellioğlu, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Fatih Çiftçi, makamında ziyaret etti.

Alternate Text
İMKON Heyetinin, TOKİ Başkanı Ergün TURAN'ı ziyareti

İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu ve Heyeti, TOKİ Başkanı Sn. Ergün Turan’ı makamında ziyaret ederek, müteahhitlik sektörünün sorunlarını ve bu husustaki çözüm noktalarının altını çizdi.

Alternate Text
İMKON Başkanı TELLİOĞLU'nun, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Başkanlığına atanan TEKBIYIKOĞLU'nu ziyareti

İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Başkanlığına atanan Bülent Tekbıyıkoğlu’nu makamında ziyaret etti. 

Alternate Text
İMKON Divan Heyetinin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK'i ziyareti

İMKON Divan Heyeti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i makamında ziyaret ederek, Ankara’daki müteahhitlik ve inşaat sektörünün sorunlarına yönelik konularda bilgilendirme yaptı.

Alternate Text
İMKON Heyetinin, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat PURTAŞ'ı ziyareti

İMKON Heyeti, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Sn. Fırat Purtaş’ı ziyaret etti.

İMKON

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON); konfederasyona bağlı 5 federasyon ve 51 dernek ve 120.000 üye ile müteahhitlerimizin yurtiçi ve uluslararası sektörel, ekonomik, yerel yönetimler ve hükümet ile olan sorun ve taleplerine çözüm üretmek, sektörel birliği sağlamak, müteahhitlik mesleğinde genel dayanışmayı tesis etmek, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, sektörel dürüstlüğü, güveni ve kaliteyi hakim kılmak, meslek disiplini ve ahlakını yerleştirmek, ülkenin kalkınması, ekonominin gelişmesi ve istihdamın arttırılması ve sürdürülmesi ve tüzüğümüzde belirtilen amaç ve hizmetleri yerine getirmek amacıyla Türkiye’de kurulmuş en büyük ve en geniş yapılanmaya sahip mesleki ve sektörel üst kuruluş ve temsilcidir.Konfederasyonun kısa adı; İMKON’dur ve genel merkezi Ankara’dadır.

Detay

5 +

Federasyon

51 +

Alt Birlik

250 +

Çalışan

120000 +

Üye