Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya / Ankara      0 312 285 88 67 - 0 312 285 53 29      im-kon@hotmail.com                                        14 NİSAN'DAKİ ATO SEÇİMLERİYLE İLGİLİ İMKON'UN TANITIM VİDEOSU

 

İMKON, MÜTEAHHİTLERİ TL İLE SATIŞA DAVET ETTİ

İmkon

İMKON, MÜTEAHHİTLERİ TL İLE SATIŞA DAVET ETTİ

 

İMKON ve TOBB İnşaat Müteahhitleri Meclisi Başkanı Tahir Tellioğlu, üyelerine, "Dövizli işlemlerinizi TL'ye çevirin" çağrısı yaptı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine harekete geçen Tellioğlu, sektörün uluslararası ihalelerden daha fazla pay alarak, Türkiye'ye getirdikleri döviz miktarını da artıracaklarını belirtti ve "Türkiye'ye yapılan saldırının amacı, Türkiye'yi kendi piyonları ile yönetme isteğidir." dedi. 

 

İÇERDE TL'YE DÖNMELİYİZ

 

Dövizin bizim vatan, bayrak ve millet sevgimizin üzerinde olmadığını küresel güçlere göstermeliyiz" diyen İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, "İMKON, sektördeki işlemlerin dövizden TL'ye dönüşmesi için irade ortaya koymuş ve TL'ye destek kararı almıştır. Bu arada Hükümetimiz, bizim sorunlarımıza da eğilmesini ve öncelikle müteahhitlik hizmet kanununun çıkarılmasını istiyoruz. Müteahhitlik sektöründeki çürükleri ayıklayarak sağlıklı bir müteahhit kadrosuyla devletin de desteği ile sektörü daha güçlü bir şekilde yurtdışına taşımamız gerekiyor. Uluslararası müteahhitlik sektöründen daha fazla pay alarak, ülkemize daha çok döviz getirme gayreti içerisinde olacağız. Bir taraftan da bu şekilde ülkemizdeki döviz rezervlerini artırmaya çalışacağız" dedi. 

İletişim : Mustafa Kemal Mah. Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya/Ankara 0312 285 88 67 - 0312 285 53 29 im-kon@hotmail.com