Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya / Ankara      0 312 285 88 67 - 0 312 285 53 29      im-kon@hotmail.com                                        14 NİSAN'DAKİ ATO SEÇİMLERİYLE İLGİLİ İMKON'UN TANITIM VİDEOSU

 

TELLİOĞLU: CİDDİ BİR PAKET HAZIRLANMASI ŞART

İmkon

TELLİOĞLU: CİDDİ BİR PAKET HAZIRLANMASI GEREKİYOR

 

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı ve TOBB İnşaat Sektörü Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu, "Piyasaya yönelik ciddi bir paket hazırlanmazsa 2017 yılında sektörde küçülme kaçınılmaz olacak" diye konuştu.

 

İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, 1. Çeyrek İnşaat Ciro ve Üretim Endekslerini değerlendirdi. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinin, 2016 yılı 1. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1 oranında azaldığını belirten Tellioğlu, şunları kaydetti:

 

"Geçmişten gelen projeler bittiğinde sektörün bugünden yeni projelerden uzak durması bunun da sektörde 2017'de ciddi bir küçülmeyi tetikleyeceğini ifade etmek isteriz. 
Tellioğlu, aynı zamanda yeni Hükümetten oldukça umutlu olduklarını da söyledi. 

 

İNŞAAT SEKTÖRÜ VAGONLARIMIZI TAŞIYAMAZ

 

Tellioğlu, yaptığı açıklamada, inşaat ve müteahhitlik sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi durumunda olduğunu belirterek, "Türkiye ekonomisinin lokomotifinin arızalarını gidermezseniz, inşaat sektörü vagonlarımızı taşıyamaz, bu da ekonomimizi büyümeden küçülmeye sürükleyen tetikleyici sebep olur. Türkiye ekonomisinin en riskli alanı faiz ve döviz politikasındaki olumsuz yansımanın ilk tezahürü inşaat sektörünü vurmaktır. Hükümet sektörün reel temsilcilerini değil, sözde sektör temsilcisi statükocuları dinlemeye devam ederse bedeli ekonomiye ağır olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

İletişim : Mustafa Kemal Mah. Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya/Ankara 0312 285 88 67 - 0312 285 53 29 im-kon@hotmail.com