Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya / Ankara      0 312 285 88 67 - 0 312 285 53 29      im-kon@hotmail.com                                        14 NİSAN'DAKİ ATO SEÇİMLERİYLE İLGİLİ İMKON'UN TANITIM VİDEOSU

 

İNŞAAT ÇALIŞMA HAYATINDAKİ TEDBİRSİZLİKLER HALA CANIMIZI YAKIYOR

İmkon

İNŞAAT ÇALIŞMA HAYATINDAKİ TEDBİRSİZLİKLER HALA CANIMIZI YAKIYOR

İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Etimesgut'taki inşaatta meydana gelen çökmede 3 işçinin hayatını kaybetmesinin ardından açıklama yaptı. Tellioğlu, "İşçilerin halen yüzde 50'sinden fazlası Mesleki Yeterlilik Belgesini almadı. Bu da ağır iş kollarında maalesef bu tür kazaları önemli derecede tetikliyor" dedi. 

İş güvenliği ve mesleki yeterlilik konusunun önemini her platformda dile getirdiklerine dikkat çeken İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tellioğlu, "Belediyelerin ve Bakanlığın denetim eksikliği var. Yerinde ve adil denetim olmalı" diye konuştu. Herkesin sorumlu davranması gerektiğine vurgu yapan Tellioğlu şöyle konuştu: 

"Bu noktada iş güvenliğine en çok çalışanın önem vermesi lazım. Devlet herkese sorumluluğu paylaştırmış durumda. Geçen bir kardeşimiz vinçten düştü, hayatını kaybetti. Eğer kemerini bağlamış olsaydı belki de asılı kalacak kazayı yaralı olarak atlatacaktı. Bu konunun önemini her platformda dile getiriyoruz. MYK gayretli çalışıyor ama malesef diğer kurumlar bu gayreti yeteri kadar göstermiyor. Belediyelerin ve Bakanlığın denetim eksikliği var. Yerinde ve adil denetim uygulanmalı. Sektörümüz ağır iş kollarına sahip. İklimin oluşturduğu riskler de var. Herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor."  

 

 

İletişim : Mustafa Kemal Mah. Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya/Ankara 0312 285 88 67 - 0312 285 53 29 im-kon@hotmail.com