Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya / Ankara      0 312 285 88 67 - 0 312 285 53 29      im-kon@hotmail.com                                        14 NİSAN'DAKİ ATO SEÇİMLERİYLE İLGİLİ İMKON'UN TANITIM VİDEOSU

 

NİTELİK VİNÇ OPERATÖRÜ BULUNAMIYOR

İmkon

ACİL VİNÇ OPERATÖRÜ ARANIYOR!

 

ELEMAN EKSİKLİĞİNDEN TALEP KARŞILANAMIYOR, VİNÇLER GARAJDA YATIYOR

 

Vinç işletmecileri çalıştıracak operatör bulamadıkları için taleplere cevap veremiyor. Ankara'daki 700 vincin yarısından fazlasının garajda beklediğini belirten Hasan Karadöl, "İşi öğretmek için 10 bin TL'ye kadar maaşla eleman arıyor fakat bulamıyoruz" dedi.

 

İnşaat projelerinin arttığı yaz mevsiminde personel sağlama konusunda sıkıntıların yaşanabildiğini belirten İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, "Temel problem vinç operatörü sayısının yetersiz olması değil, mevcut operatörlerin yeterince donanımlı olmamasıdır" dedi.

 

Vinç operatörlerinin eğitiminin şirket sahipleri için öncelikli olması gerektiğini belirten Tellioğlu, "Vincin işin ehli kişiler tarafından kullanılması, iş sağlığı ve güvenliği açısından çok önemli. Makinelerin sermaye değeri çok yüksek, en önemlisi ise vincin altında yüzlerce işçi çalışıyor. Firmalardan operatör talep ederken, donanımlı iş ve işsağlığı güvenliği konusunda eğitimli personeli tercih ediyoruz. Personel değil, nitelikli personel bulmakta zorlanıyoruz" diye konuştu.

 

İletişim : Mustafa Kemal Mah. Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya/Ankara 0312 285 88 67 - 0312 285 53 29 im-kon@hotmail.com