Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya / Ankara      0 312 285 88 67 - 0 312 285 53 29      im-kon@hotmail.com                                        14 NİSAN'DAKİ ATO SEÇİMLERİYLE İLGİLİ İMKON'UN TANITIM VİDEOSU

 

BÜYÜKŞEHİR'E HAFRİYAT ELEŞTİRİSİ...

İmkon

BÜYÜKŞEHİR'İN ÖNÜNE BİR KAMYON GÜBRE!

 

Başkent’te başlayan YapıBazaar etkinliğinde, inşaat sektörünün sorunlarına duyarsız kalındığını savunan İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, “Ankara’nın en büyük sorunu hafriyat. Yakında arkadaşlarımız, Büyükşehir’in önüne bir kamyon gübre dökebilir” dedi.

 

Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu’nun (BİM-FED) düzenlediği YapıBazaar - Yapı Malzemeleri, İnşaat, Dekorasyon ve Emlak Günleri dün başladı. İnşaat sektöründe üretici ve tüketiciyi bir araya getiren Türk Beyleri Kent Meydanı’ndaki fuarın açılışını Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, İnşaat Müteahhitler Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ve BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin birlikte yaptı. Etkinlikte konuşan İMKON Başkanı Tellioğlu, ATO Başkanı Salih Bezci’ye seslenerek şunları söyledi:

 

“İnşaat sektörü zor günlerden geçiyor. Müteahhitlik Yasası olmadığı için bir müteahhit ve konut enflasyonu içindeyiz. ‘Tehlike var’ desek de devlet önlem almıyor. Ticaret odaları, statükolarının kırılmaması için müteahhitlerin oda olmasından yana değil. Ancak biz böyle bir çalışma içindeyiz. Sözlerim Salih Bey’in şahsına değil ama böyle bir güç kaygısı var. Şu anda Ankara’nın en büyük sıkıntılarından biri hafriyat döküm meselesi. Bunun dillendirilmesi gerek. Yakında arkadaşlarımızdan biri kafayı bozup, bir kamyon gübreyi Büyükşehir’in önüne dökebilir. ATO bu konuda biraz duyarsız kalıyor.”

İletişim : Mustafa Kemal Mah. Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya/Ankara 0312 285 88 67 - 0312 285 53 29 im-kon@hotmail.com