Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya / Ankara      0 312 285 88 67 - 0 312 285 53 29      im-kon@hotmail.com                                        14 NİSAN'DAKİ ATO SEÇİMLERİYLE İLGİLİ İMKON'UN TANITIM VİDEOSU

 

Alternate Text
ATO Olağan Meclis Toplantısı, Hisarcıklıoğlu'nun da katılımıyla gerçekleşti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Olağan Meclis Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde; Birlik Başkanı Sn. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’nun da katılımıyla verimli bir şekilde gerçekleşti. Toplantıda ticaret hayatı ve inşaat sektöründeki sıkıntılar detaylı bir şekilde görüşüldü.

 
Alternate Text
TOBB İnşaat Müteahhitleri Meclis toplantısında güncel sorunlar görüşüldü
TOBB İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu başkanlığında, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş ve Meclis üyeleri ile sektörün güncel konularını ele almak üzere  bir araya geldi.​ Toplantıda, son dönemlerde piyasalardaki istikrarsızlıktan kaynaklı durağanlaşan konut satışlarını tekrar hareketlendirecek politikalar görüşülerek, içeride daralan inşaat müteahhitlik ve inşaat malzeme sanayisinin yurtdışına çıkartılarak iç piyasanın rahatlatılması ve Türkiye’nin döviz gelirlerinin arttırılmasına yönelik kamu ile ortak çalışmaların hızlandırılması konusuna dikkat çekildi. Ayrıca, kendi imar lejantlarını hazırlamamış bölgelerde yaşanan sorular ele alındı. Toplantıda sektörün gündemde olan önemli ve öncelikli sorunları ile çözüm önerileri de konuşuldu.
Alternate Text
İMKON Heyeti, Uluslararası Asansör Fuarı’na Katıldı

İMKON ve ATO’yu temsilen İstanbul’da 4.’sü düzenlenen Uluslararası Asansör Fuarı’na katılarak asansör üreticileri ile istişarelerde bulunduk.

Alternate Text
TOBB Ekonomi Sektör Şurası’nda Çalıştay Talebimizi İlettik

TOBB ev sahipliğinde 12 Bakan ve 60 Sektör Meclisimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Ekonomi Sektör Şurası’nda müteahhitlik sektörünün zor durumda olduğunu, sorunlarımızın çözümü için ilgili Bakanların katılımı ile bütün sektör sorunlarını Çalıştay talebimizi gerçekleştirilen Şura’da kapsayan ilettik.

Alternate Text
Müteahhitler, ATO İnşaat Komitesi ev sahipliğinde Bir Araya geldi

Müteahhitlik sektörünün sorunlarını ve çözüm yollarını istişare etmek üzere, ATO İnşaat Komitesi ev sahipliğinde; Ankara’nın muhtelif yerlerinden sorunları olan meslektaşlarımız ile sektörel istişare toplantımızı gerçekleştirdik.

Alternate Text
İMKON Heyeti, ATO Yönetimi Eşliğinde İnşaat Komitesi olarak; Almanya BAU Uluslararası İnşaat Malzemeleri Fuarına Katıldı

ATO Yönetimi mihmandarlığında İnşaat Komitesi olarak; Almanya BAU Uluslararası İnşaat Malzemeleri Fuar ziyareti dışında; Münih MÜSİAD, Türk Alman Ticaret Odası, Münih’te İnşat Müteahhitlik kriterleri arsa temini, ruhsat, iskan gibi birçok konuda konsolos ve ticari ateşimiz ile 3 gün boyunca çok verimli toplantılar gerçekleştirdik. 

 
Alternate Text
İMKON Genişletilmiş Türkiye Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katılımıyla gerçekleşti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İMKON Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tellioğlu ve beraberindeki bir heyet ile İMKON Genel Merkezi’nde bir istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı. İnşaat sektörünün mevcut durumuna yönelik değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, sektörün geleceğine yönelik atılacak adımlar da masaya yatırıldı. İMKON Yönetim Kurulu üyelerinin taleplerini dile getirdiği istişare toplantısında sektörün, standartlarına ve geleceğine yönelik atılabilecek adımlardan birinin bir meslek odasının kurulması yönünde olduğu görüşü ifade edildi. Toplantıya İMKON Yönetim Kurlu Üyeleri’nin yanı sıra Bakanlık yetkilileri de katıldı.

Alternate Text
ATO 35. İkamet Amaçlı İnşaat Müteahhitliği Meslek Komitesinin Olağan Toplantısı Gerçekleşti.

ATO 35. İkamet Amaçlı İnşaat Müteahhitliği Meslek Komite toplantısında aşağıdaki kararlar alınmıştır: 

- Demir, çimento vs inşaat malzeme sektöründe son 1 yılı aşkın yapılan aşırı zamların rekabet kurumu ve ilgili bakanlıklar tarafından da incelenerek gerekli tedbirlerin alınması.

- Tüketiciler tarafından daha önceden bağlantısı yapılarak parası ödenmiş malların tesliminde dövizdeki dalgalanma bahane edilerek tekrar zam yaparak fark isteyen esnaflara hukuki yaptırım uygulanması.

- Kamuda iş yapan meslektaşlarımıza aşırı fiyat artışlarından dolayı fiyat farkı kararnamesinin çıkartılması.

- Kamuda ve özel sektörde kat karşılığı sözleşme ile iş yapan meslektaşlarımızın ve arsa sahiplerinin daha çok zarar görmemesi için teminatları yakmadan başlanmamış işlerde fesih kararnamesinin çıkartılması.

- Yenimahalle’deki elektrik aboneliklerinde belediyeden kaynaklı olduğu iddia edilen konunun belediye ile çözülmesi konuları görüşülerek kayıt altına alınarak ilgili mercilere iletilmiştir.

Alternate Text
İMKON Yönetim Kurulu toplantısı Ak Parti Ankara ve İzmir Milletvekillerinin katılımıyla gerçekleşti.

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Yönetim Kurulu toplantısı Konfederasyon Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri, eski Genel Başkan Yardımcımız ve yeni Ak Parti Ankara Milletvekili Sn. Barış Aydın, Ak Parti İzmir Milletvekili Sn. Necip Nasır ile Yönetim Kurulu Üyemiz Kahramanmaraş Ticaret Odası Başkanı Sn. Serdar Zabun bey de Toplantıya teşrif ettiler. Toplantıda, yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile birlikte sektörün sorunları ve ivedi talepleri gündemde görüşülerek çözüm önerilerine yoğunlaşılması kararlaştırıldı.

Alternate Text
TOBB İnşaat Müteahhitleri Meclis toplantısı başarıyla gerçekleştirildi

TOBB İnşaat Müteahhitleri Meclisi, Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu başkanlığında, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş ve Meclis üyeleri ile sektörün güncel konularını ele almak üzere TOBB’da bir araya geldi.​ Toplantıda, İmar Barışının inşaat sektörüne ve Kentsel Dönüşüme etkilerinin görüşülerek, toplantıdan çıkacak sonucun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulması hususu ele alındı. Toplantıya Özbekistan Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Shukhratjon M. Yigitaliev de iştirak etti. Toplantıda, yurtdışına müteahhitlik sektörünün açılmasına yönelik İMKON Heyeti’nin Özbekistan’daki temasları hakkında Sektör Meclisi’ne bilgi sunuldu. Özbekistan’ın Başkenti Taşkent’te imar projelerinde yapısal değişikliklere gidileceği bilgisini veren Ticaret Müsteşarı, Türk firmalarının daha çok yatırım yapmalarını beklediklerini belirtti.

Uzun zamandır sektörün gündeminde olan “Müteahhitlik Hizmet Yasası” tasarısının tekrar güncellenerek, yeni kurulacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin gündemine alınması hususu da ele alındı.

Alternate Text
İMKON 3.Olağan Genel Kurulu, Türkiye'nin dört bir yanından gelen müteahhitlerin katılımıyla gerçekleşti.

İMKON 3.Olağan Genel Kurulu, Türkiye'nin dört bir yanından gelen müteahhitlerin katılımıyla gerçekleşti. Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) gerçekleşen Genel Kurul'a Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mustafa Tuna, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sn. Gürsel Baran ve MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Sn. İlhan Erdal da eşlik etti. 

Alternate Text
35. İnşaat Komitesinin ilk sektör toplantısı gerçekleştirildi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) 35. ilk İnşaat Komite toplantımızda, sektörün öncelikli sorunlarını tespit ederek, Ticaret Odası Yönetime sunduk.

 
Alternate Text
İMKON 3. İnşaat Sektör Çalıştayı, Çevre ve Şehircilik Bakanının katılımıyla gerçekleşti.

İMKON 3. İnşaat Sektör Çalıştayı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet Özhaseki, TOBB Başkanı Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Anadolu’dan gelen Birlik temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Alternate Text
İMKON Başkanı Tellioğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği Şehircilik Şurası açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Külliye'de gerçekleştirilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Şehircilik Şurası açılış toplantısına İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu Konfederasyonu temsilen katıldı.

Alternate Text
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, İMKON 3. İnşaat Sektör Çalıştayı’nda konuştu.

TOBB Başkanı Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu, İMKON 3. İnşaat Sektör Çalıştayı’nda  Anadolu’dan gelen İMKON üyelerine TOBB olarak her zaman Türkiye’nin lokomotifi olan inşaat sektörünün yanında ve savunucusu olduğunu söyleyerek, konuşmalarına devam etti.

Alternate Text
İMKON 3. İnşaat Sektör Çalıştayına katılan Çevre Bakanı Özhaseki, inşaat sektörünün yanında olduğunu söyledi.

İMKON 3. İnşaat Sektör Çalıştayına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Mehmet Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, her zaman sektörün yanında olduğunu, Çalıştayda alınan kararların çözümüne katkı sağlayacaklarını söyledi.

 

Alternate Text
İMKON Başkanı Tellioğlu, 3. İnşaat Sektör Çalıştayı’nın açılış konuşmasını yaptı.

İMKON 3. İnşaat Sektör Çalıştayı’nın açılış konuşmasında, Genel Başkan Sn. Tahir Tellioğlu, talepler üzerine sektör adına muhataplarının Çalıştaya katıldığını ve bütün sorunları burada rahatlıkla ifade edebileceklerini söyledi.

Alternate Text
İMKON Başkanı Tellioğlu, 2017 Adana Çukurova İnşaat Malzemeleri Fuarı’na katıldı.

İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu, Bölge Birlik Başkanları, Adana Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adana’daki üyelerle 2017 Adana Çukurova İnşaat Malzemeleri Fuarı’nın açılışına katıldı.  

Alternate Text
BİM-FED öncülüğünde düzenlenen Yapı Bazar İnşaat Fuarı'ndan görüntüler...

Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu’nun (BİM-FED) öncülüğünde düzenlenen YapıBazar İnşaat Fuarı Ankara’daki üyelerin yoğun katılımıyla açıldı.

Alternate Text
İMKON Teknik Ekibi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ev sahipliğinde düzenlenen “Yapı Denetim Sistemi” Çalıştayı’nda...

İMKON Teknik Ekibi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ev sahipliğindeki “Yapı Denetim Sistemi” Çalıştayı’na katkı sağlamak üzere; İMKON Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Sebahattin Aydın ve Sn. Arif Küçük ile temsil edildi.

Alternate Text
İMKON İnşaat Sektörü 2. Çalıştayı’nı başarıyla gerçekleştirdi.

İMKON, İnşaat Sektör 2. Çalıştayı’nı Rixos Hotel’de üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirdi. 

Alternate Text
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, İMKON İnşaat Sektörü 2. Çalıştayı’nda konuştu.

TOBB Başkanı Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu, İMKON İnşaat Sektör 2. Çalıştayı’nda Birlik temsilcilerimize ve üyelerimize hitaben yaptığı konuşmada, her zaman inşaat sektörü ve İMKON’un yanında olduğunu ifade etti.

Alternate Text
İMKON Başkanı Tellioğlu, İnşaat Sektörü 2. Çalıştayı’nın açılışında konuştu.

İMKON Genel Başkanı Sn. Tellioğlu, İnşaat Sektörü 2. Çalıştayı’nın açılışında, Birlik Temsilcileri ve üyelere hitaben yaptığı konuşmada, şikâyet konusu olan alanların muhatabı olan Genel Müdür ve Müsteşar Yardımcısı pozisyonundaki arkadaşlara sorunlarını aktarabileceklerini ifade etti.

Alternate Text
İMKON ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen Kentsel Dönüşüm Çalıştayı yoğun katılımla gerçekleşti.

İMKON ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğiyle İstanbul’da düzenlenen Kentsel Dönüşüm Çalıştayı, TOBB Başkanı Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü Sn. Vedat Gülgen ve İMKON Heyeti’nin katılımı ile gerçekleşti.

Alternate Text
İMKON Başkanı Tellioğlu, Asgari İşçilik Çalıştayı’na katıldı.

İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun düzenlediği Asgari İşçilik Çalıştayı’na katılarak inşaat sektörünün sorunlarını konuştu.

Alternate Text
İMKON Başkanı Tellioğlu,İmar Kanunu değişikliğine yönelik görüşlerini paylaştı.

İMKON Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen İmar Kanunu değişikliği hususundaki toplantıya katılarak, sektör adına yaşadıkları sorunları ifade etti.

Alternate Text
İMKON ve Yenimahalle Belediyesi İşbirliği’nde Belediye çalışanlarına Bilgilendirme Konferansı gerçekleştirildi.

İMKON ve Yenimahalle Belediyesi İşbirliği’nde İnşaatlardaki İş Kazalarını Önlemek ve Çalışan Ustaları AB Standartlarına Göre Belgelendirmek için Belediye çalışanlarına Bilgilendirme Konferansı gerçekleştirildi.

Alternate Text
İMKON Divan Heyeti, Yapı İnşaat Fuarı’nın açılışına katıldı.

İMKON Divanı; BİMFED ve Etimesgut İnşaat Müteahhitler Derneğimizin öncülüğünde düzenlenen Yapı İnşaat Fuarı’nın açılışına katıldı.

İletişim : Mustafa Kemal Mah. Barış Sitesi 2104. Sk. No:1 Çankaya/Ankara 0312 285 88 67 - 0312 285 53 29 im-kon@hotmail.com